facebook
 
Menu główne

Menu tematyczne

Archiwum

Ciekawe linki

Odnawialne Źródła Energii szansą rozwoju regionalnego

  2016-06-10 00:00:00  Eugeniusz Lisiecki      

W dniach 09-10 czerwca  2016r w Miastku odbyła się dwu dniowa konferencja pn.

   ,,Odnawialne Źródła Energii  szansą rozwoju  regionalnego,, w której gospodarze  Roman Ramion  Burmistrz Miastka, Bogdan Hnat Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku  oraz  Aleksander Szopa  Prezes Miasteckiego Towarzystwa Gospodarczego postanowili o  dwu etapowym przeprowadzeniu  corocznej imprezy o tematyce ochrony środowiska, powietrza i inwestycjach w OZE.

     W pierwszym dniu  w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych odbył się  I Ogólnopolski Konkurs pn.,,Technik OZE wszystko może”, który składał się z etapów : praktycznego i teoretycznego, oceniane były zespoły drużynowo oraz indywidualnie. Odbywał się on na zasadach egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w zawodzie Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej. Do udziału w konkursie przystąpiły:  Szkoła z Miastka ,Ustki, Słupska,  Swarożyna, Kartuz i Torunia. Zwyciężyła drużyna  gospodarzy ZSOiT  z Miastka przed ZSB Słupsk
i ZSIŚ z Torunia.

     Drugi dzień Konferencji odbył się w Centrum Informacji Turystycznej w Miastku w której uczestniczyli m.in. Hanna Zych- Cisoń, Wicemarszałek woj. Pomorskiego Mariusz Łuczyk, Leszek Waszkiewicz Starosta Bytowski, Zbigniew Batko Wicestarosta Bytowski, Mirosław Batruch Przewodniczący Komisji rolnictwa Sejmiku woj. Pomorskiego, Samorządowcy Burmistrzowie i Wójtowie województw Pomorskiego i Zachodniopomorskiego, przedstawiciele Szkół Wyższych i Instytutów Badawczo-Rozwojowych, Szkół Średnich, Dyrektorów, Prezesów i  pracowników  Samorządu i Spółek, Instytucji (WFOŚi GW, Spółka ENERGA), Stowarzyszeń, Fundacji, oraz członkowie i przedsiębiorcy skupieni w  MTG i Spółce Energetycznej działającej na terenie naszej Gminy m.in. Pan Bolesław  Prondziński – który podzielił się w czasie konferencji swoimi  bardzo trafnymi  spostrzeżeniami dot. działalności w obszarze OZE czy Pan Adam Molak. Bardzo cieszy fakt uczestnictwa w konferencji  miasteckich Radnych Rady Powiatu oraz Rady Gminy licznie przybyłych, co daje nadzieję na dalszy konstruktywny dialog społeczny dot. zasadności  przedsięwzięć w obszarze OZE dla mieszkańców, przedsiębiorców i samorządu Gm. Miastko.

Email adresata:
Nadawca:
Twój adres email::
przepisz kod z obrazka:
Copyright by www.mtg.miastko.pl.